avagy hogyan lazíts munka és tanulás közben!
Mindenkinek ismerős az érzés, amikor az egész napos munka vagy tanulás után zsong a fejünk és nem is tudjuk, mit is tegyünk, hogy ennek véget vessünk.Ezekre az időszakokra hoztunk nektek olyan applikációkat, melyek segítenek kizökkenni, felfrissülni és még fejlesztenek is minket!
Mozgassuk meg magunkat!
Hogy ne üljük kockásra a fenekünket két alkalmazást is hoztunk, amivel átmozgathatjuk az egész testünket.
Az egyik a 7
minute workout, amely mindösszesen 7 percig tart, és higgyétek el, ennyi
idő simán elég egy leizzadós edzésre.
Találunk itt kardió feladatokon át akár testrészspecifikus erősítő
gyakorlatokat is, de a saját edzésünket is összeállíthatjuk és még serleget is
kapunk a jól végzett, kitartó munkáért.
Emellett az angol nyelvet is gyakorolhatjuk vele, mert az alkalmazásnak sajnos
még nincs magyar verziója.Ha pedig inkább megnyújtanánk
elgémberedett testünket, akkor a Daily
Yoga a megfelelő választás. Gyönyörű grafikája mellett kifejezetten
változatos gyakorlatsorok közül válogathatunk, hogy az adott napon épp
nyújtásra, relaxációra vagy energiára lenne még szükségünk a nap hátralévő
részéhez.
Antistressz – relaxációs játék
Amikor felforr az agyvized, és levezetnéd az energiáidat, de semmi kedved edzeni, akkor az Antistressz- relaxációs játék a legeffektívebb módja ennek.
Itt lehet buborékfóliát pukkantani, zöldséget szeletelni nagy erőkkel, cipzárt húzogatni, üvegeket törni és minden más, amivel egy kicsit hidegebb fejjel térhetünk vissza a mindennapokba. Bár nem olyan jellegűen fejleszt, mint egy logikai játék, de a stresszkezelési képességünk egy idő után biztos jó irányba fog tendálni.
Fejleszd az Agyad!
Az első alkalmazás, amit ajánlunk: az Agytorna nevű játék. Itt a koncentrációs képességünket, a rövidtávú memóriánkat, a megfigyelési készségeink mellett azt is kipróbálhatjuk, hogy vajon a jobb vagy a bal agyféltekénk a dominánsabb és ezáltal fejlettebb. Emellett szemet gyönyörködtető a játék grafikája, és ami még plusz pont, hogy teljesen magyar nyelvű az app.
Ha nem okoz gondot egy kis angolozás: a Brainilis - Brain Games jó választás lehet. Bár kivitelezésben nem veri az előző alkalmazást, mégis remekül fejleszti a megfigyelőkészségünket párkereső játékok kapcsán. De van itt még térlátásfejlesztés egy adott terület színezettségének megállapítása által, és a facebookon is elterjedt, gyümölcsökből álló „egyenletek”, ahol a logikai- és matematikai készségeinket is tudjuk erősíteni. Ráadásul még offline módban is játszható és minden játék 3 szinten (könnyű, közepes és nehéz) játszható, hogy a profik se unják el magukat. Játékra fel!
Lumosity – az igazi kognitív fejlesztő játék
Ez a saját fejlesztésű játék több, mint 70 millió felhasználó által letöltött, 25 féle kognitív alkalmazás, amely tudósok által lett kifejlesztve. Érdekessége, hogy a játék telepítése után kiválaszthatod, hogy mely kognitív területeidet szeretnéd fejleszteni, mint például a memória, figyelem, alkalmazkodó készség, probléma megoldás, sebesség, matematikai képesség és nyelvi készségek.Az elején egy 3 lépcsős felmérő játékot kell végigcsinálni, mely a saját, jelenlegi készségeinket méri fel és aszerint fejleszt majd tovább. Sajnos vannak verziók, amiknél csak előfizetés után érhetőek el, de ha komoly sikert akarsz elérni, talán megéri.
Just a Line - Draw Anywhere, with AR
Nincs mit tenni, tartani kell a távolságot még a legjobb barátunktól is. De ha kedvünk támadna egy munkahelyi ebéd után amőbázni egyet, viszont a testi épségünkre is figyelni szeretnénk, akkor ez a remek applikáció erre is lehetőséget ad.A telefon kamerájának bekapcsolásával a készüléket a levegőben mozgatva a megtett utat vonalként azonosítja az alkalmazás. Ezáltal egy általatok, a levegőbe rajzolt amőba táblában kedvetekre játszhattok a barátokkal, mert bizony, ezt akár többen is tudjátok egyszerre használni. Így akár együtt is grafitizhettek egy falra úgy, hogy utána annak semmi baja sem esik. Ezáltal nem csak a vizuális érzékünk, de a térlátásunk és együttműködésünk is fejlődik. Közös rajzolásra fel!
Források: travelo.hu; play.google.com/store/apps; eduline.hu/felnottkepzes/alkalmazas_ajanlo; Képforrás: pixabay.com;